Hallitus

Hallitus
Vihreitä nuoria johtaa liittohallitus, jonka liittokokous valitsee vuosittain. Hallitus kokoontuu kokoustamaan suunnilleen kerran kuukaudessa. Kokousten välillä hallituksen jäsenet muuttavat maailmaa pala kerrallaan oman vastuualueensa kautta.

Iiris Suomela ja Sameli Sivonen, tasa-arvoiset puheenjohtajat

Iiris Suomela ja Sameli Sivonen
Vihreiden nuorten tasa-arvoiset puheenjohtajat
(Iiris Suomela 2017-2018
Sameli Sivonen 2018-2019)
puheenjohtajat@vihreatnuoret.fi

 

 

 

 


Amanda Pasanen
hallituksen jäsen
amanda.pasanen@vihreatnuoret.fi
Ympäristö, ympäristötyöryhmän puheenjohtaja

 

 

 

 

 


Brigita Krasniqi
hallituksen jäsen
brigita.krasniqi@vihreatnuoret.fi
Kansainvälisyys, kansainvälisen työryhmän puheenjohtaja

 

 

 


Emilia Lakka

hallituksen jäsen
emilia.lakka@vihreatnuoret.fi
Koulutuspolitiikka, koulutuspoliittisen työryhmän puheenjohtaja

 

 

 

 

 


Janne Salakka
hallituksen jäsen
janne.salakka@vihreatnuoret.fi
Sosiaalipolitiikka, sosiaalipoliittisen työryhmän puheenjohtaja

 

 

 

 

 


Laura Kaitila
hallituksen jäsen
laura.kaitila@vihreatnuoret.fi
Jäsenjärjestöt

 

 

 

 

 

 


Lukas Korpelainen
hallituksen jäsen
lukas.korpelainen@vihreatnuoret.fi
Viestintä, perustulotyöryhmän puheenjohtaja

 

 

 

 

 

 


Merve Caglayan
hallituksen jäsen
merve.caglayan@vihreatnuoret.fi
Toimintaryhmät, yhdenvertaisuus

 

 

 

 

 

 


Mia Janhunen
hallituksen jäsen
mia.janhunen@vihreatnuoret.fi
Tapahtumat

 

 

 

 

 

 


Oona Huttunen
hallituksen jäsen
oona.huttunen@vihreatnuoret.fi
Tapahtumat, toisen asteen verkosto”

 

 

 

 

 

 


Valtteri Törmänen
hallituksen jäsen
valtteri.tormanen@vihreatnuoret.fi
AMK-verkosto