Toimisto

Toimisto
Vihreiden nuorten toimiston tehtävä on mahdollistaa se, että meidän jäsenet pääsee muuttamaan maailmaa ja tekemään vihreää politiikkaa ympäri Suomen! Ota yhteyttä:

Bicca Olin
Pääsihteeri
bicca.olin@vihreatnuoret.fi
040 352 5232

Talousasiat, henkilöstöasiat, vaalit, päätöksenteko

 

Amanda Pasanen
Toinen tasa-arvoinen puheenjohtaja (2019-2020)
amanda.pasanen@vihreatnuoret.fi
puheenjohtajat@vihreatnuoret.fi
040 961 1330

Poliittinen vaikuttaminen, sidosryhmätyö,
päätöksenteon johtaminen

 

Brigita Krasniqi
Toinen tasa-arvoinen puheenjohtaja (2020-2021)
brigita.krasniqi@vihreatnuoret.fi
puheenjohtajat@vihreatnuoret.fi
045 131 2554

Poliittinen vaikuttaminen, sidosryhmätyö,
päätöksenteon johtaminen

 

Katri Ylinen
Järjestö- ja koulutussuunnittelija
katri.ylinen@vihreatnuoret.fi
045 139 3999

Jäsenjärjestöt, valtakunnalliset tapahtumat, jäsenasiat

 

Kia Katjos
Viestintäsuunnittelija
kia.katjos@vihreatnuoret.fi
045 269 1454

Viestinnän suunnittelu ja koordinointi, sosiaalinen media, nettisivut

 

Ella Rouhe
Nuori vihreä vaikuttaja -kurssikoordinaattori
ella.rouhe@vihreatnuoret.fi
045 211 3577

 

Paikallisjärjestöjen työntekijät

Jesse Kareinen

Jesse Kareinen
Helsingin Vihreiden Nuorten toiminnanjohtaja
jesse.kareinen@vihreatnuoret.fi
044 067 9800

 

Sara Levänen
Turun vihreiden nuorten toiminnanjohtaja

 

Pihla-Riikka Hankamäki
Tampereen seudun vihreiden nuorten toiminnanjohtaja
pihla.hankamaki@vihreatnuoret.fi